Het gewone leven ervaren
"Ik dacht langere tijd dat ik 'te stoer' was voor een baan in de zorg. Ik werkte als bedrijfsleider bij een tankstation. Het werd me op een gegeven moment te commercieel. Het draaide voor mij teveel om presteren en targets. Een oud-buurvrouw tipte mij in 2017 over de mogelijkheden bij ASVZ. Ik bezocht de informatieavond in Sliedrecht en liep een dag mee op een woongroep. Toen ik weer naar huis ging wist ik het zeker: Dit is wat ik wil. Werken bij ASVZ leerde me gedrag zien, voelen en horen. Ik was getriggerd: wat maakt nou dat cliënten doen wat ze doen en zeggen wat ze zeggen. En wat kan ik daar aan doen. Of wat had ik misschien beter niet kunnen doen. Ik vroeg mezelf: hoe kan ik bewoners in hun kracht zetten en ze helpen met 'het gewone leven' ervaren. Hoe kan ik ze uitnodigen om zelf de regie over hun leven te nemen en dat ik ze niet alleen 'verbaal' moet aansturen. Want het gedrag komt ergens vandaan."
Kijken naar het gedrag
"Ik maakte de overstap van wonen naar dagbesteding en begon met de interne opleiding 'persoonlijk begeleider mbo niveau 4. De opleiding zorgde voor bewustwording. Wat zijn mijn leerpunten, waar ben ik goed in, hoe kan ik mezelf (verder) ontwikkelen? Wie ben ik en hoe kan ik mijzelf als werkbegeleider inzetten om de cliënten te helpen? Ik ben bijvoorbeeld best trots dat het aantal fixaties enorm is gedaald. In het verleden werd er soms dagelijks gefixeerd. Dat is nu nog hooguit één keer in het half jaar. Dat ligt dus ook aan de manier van begeleiden. Hoe wij als begeleiders kijken naar het gedrag en daarop handelen."
Genieten en groeien
"Ik ben wel trots op hoe we de dagbesteding Superservice op de Merwebolder hebben opzet. De kosten voor eten en drinken wordt steeds duurder. We zijn bij de Merwebolder bezig met het centraal inkopen van voeding. Denk bijvoorbeeld aan aardappelen. Die halen we samen met cliënten bij de boer en komen dan centraal bij de Superservice binnen. Die schillen wij en leveren ze qua hoeveelheid op maat aan de woningen in Sliedrecht. Zo ook met de koffie. Het gaat om hoeveelheid waar we best nog slimmer mee kunnen omgaan. Als je ziet hoe we dit met onze cliënten kunnen opzetten... en het werk en de kwaliteit steeds beter kunnen maken; dat is fantastisch! Ik zie hoe de cliënten daarvan genieten en groeien."